Nowe pojazdy egzaminacyjne

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie informuje, że podpisana została umowa na najem nowych pojazdów do przeprowadzania praktycznej części egzaminu kat. B.

» więcej informacji

Turnieje BRD i Motoryzacyjny - Edycja 2019

W dniach 26 kwietnia oraz 7 maja 2019 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie odbędą się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Więcej informacji w dziale BRD - konkursy i turnieje.

 

 

 

Informacja na temat pracy WORD

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie informuje, że  w dniu 12 czerwca 2020 r. /PIĄTEK/ będzie nieczynny, natomiast w dniu 20 czerwca 2020 r. /SOBOTA/ będzie czynny w godz. 7.45 - 15.45. W dniu tym planowane są egzaminy praktyczne kat. B, C oraz C+E prawa jazdy oraz egzaminy teoretyczne.

Chełm dnia 26 maja 2020 r.

 

 

 

 

 

Inwestycje WORD

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie w 2019 roku rozpoczął realizację inwestycji w zakresie budowy Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.

» więcej informacji

Wznowienie egzaminów Kat. B

WZNOWIENIE EGZAMINÓW PRAKTYCZNYCH KAT.B
Informujemy, że z dniem dzisiejszym tj. 4 maja 2020 r. wznowiliśmy zapisy na egzaminy praktyczne na kat. B prawa jazdy. Egzaminy odbywały się będą od dnia 11 maja 2020 r. z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa.

» więcej informacji

Nowy typ przyczepy do traktora

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie uprzejmie informuje, że od lutego 2019 r. praktyczne egzaminy państwowe kat. T prowadzone są ciągnikiem rolniczym marki Zetor 3320 oraz przyczepą typu tandem Pronar T653.

» więcej informacji

Wznowienie egzaminów i szkoleń w WORD w Chełmie

Wznownienie szkoleń i egzaminów w WORD w Chełmie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie informuje, iż z dniem 4 maja 2020 r. wznawia przeprowadzanie szkoleń i egzaminów państwowych na prawo jazdy.

» więcej informacji

Wynajem placu manewrowego w WORD Chełm

Wynajem placu manewrowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie.

» więcej informacji

Zwiększamy bezpieczeństwo ruchu drogowego

Zwiększamy bezpieczeństwo ruchu drogowego

Zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h także poza obszarem zabudowanym, ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia oraz zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych przewiduje projekt ustawy wprowadzający rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. 

» więcej informacji

Numer ewidencyjny

U W A G A  ! ! !
 
W związku z wejściem w życie przepisów RODO dotyczących ochrony danych osobowych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie informuje, że od dnia 25 maja 2018 r. osoby przystępujące do egzaminów na prawo jazdy będą wywoływane do egzaminu po numerze ewidencyjnym znajdującym się na zaświadczeniu o zapisie na egzamin.
 
W związku z powyższym osoba przystępująca do egzaminu na prawo jazdy powinna znać swój numer ewidencyjny.
 
Informacje na temat numerów ewidencyjnych można uzyskać w Biurze Obsługi Klienta Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie lub w pok. nr 16 (w pobliżu Sali egzaminacyjnej egzaminu teoretycznego).
 

Poniżej przedstawiamy grafikę informującą gdzie znajduje się numer ewidencyjny kandydata.

zaswiadczenie word

"Życie ma pierwszeństwo" - kampania BRD

„Życie ma pierwszeństwo” - kampania KRBRD

» więcej informacji

Szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych prowadzących egzaminy na kartę rowerową

W dniu 22 marca 2017 r. w WORD w Chełmie odbędzie się szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych prowadzących egzaminy na kartę rowerową.

» więcej informacji

Nowe przepisy dotyczące kontroli ruchu drogowego

Od 7 listopada 2019 r. obowiązują doprecyzowane kontrole ruchu drogowego

» więcej informacji

Zapisy przez internet

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie we współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. prowadzi internetowy system rezerwacji terminów egzaminów.

» więcej informacji

"Życie ma pierwszeństwo" - komunikat Kancelarii Prezydenta RP

5 listopada 2019 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy z dnia 16 października 2019 r. - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą przepisy dotyczące tworzenia tzw. drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 21 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw.

» więcej informacji

Nowelizacja rozporządzenia MIiB w sprawie egzaminowania z dnia 20 września 2016 r.

W dniu 10.10.2016 r. opublikowana została nowelizacja rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 20 września 2016 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach.

» więcej informacji

Korytarz życia i jazda na suwak

Korytarz życia i jazda na suwak z podpisem Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 5 listopada 2019 r. przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizację ustawy - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 21 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw.

» więcej informacji

Nowelizacja z dnia 20 września 2016 r. rozporządzenia MIiB w sprawie szkolenia kandydatów na kierowców z dnia 4 marca 2016 r.

W dniu 20.09.2016 r. opublikowana została nowelizacja rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 marca 2016 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających sie o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców.

 

» więcej informacji

Szkolenie dla kandydatów na egzaminatorów

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie ogłasza nabór na kurs dla kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów wszystkich kategorii prawa jazdy.

» więcej informacji

Warsztaty doskonalenia zawodowego egzaminatorów

WORD w Chełmie organizuje warsztaty doskonalenia zawodowego egzaminatorów, zgodnie z art. 62 ust. 3, 4 i 5 ustawy o kierujących pojazdami (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 627 z późn. zmianami). 

» więcej informacji

Krótkie terminy egzaminów

WAŻNA INFORMACJA

Jesteś w trakcie robienia kursu na prawo jazdy ale obawiasz się, że będziesz musiał długo czekać na wolny termin egzaminu? Przyjedź do WORD w Chełmie - gwarantujemy najkrótsze w województwie terminy egzaminów teoretycznych oraz praktycznych na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz możliwość ponownego zdawania egzaminu w tym samym dniu (w przypadku wolnych miejsc).

Wszelkich informacji udziela Biuro Obsługi Klienta pod numerem tel. 82 565 08 92

Serdecznie zapraszamy !

 

 

 

Pojazdy do egzaminowania na kat. B

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie informuje, że w dniu 23 grudnia 2015 r. podpisana została umowa na najem nowych pojazdów do przeprowadzania praktycznej części egzaminu kat. B.

» więcej informacji

Dzień Otwarty WORD w Chełmie 27.09.2019 r.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty połączony z otwarciem nowego budynku oraz nowego Biura Obsługi Klienta.

» więcej informacji

Zapisy na egzaminy przez internet

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie uprzejmie informuje, że od dnia 8 września 2015 r. udostępnił kandydatom na kierowców możliwość rezerwacji terminów na egzaminy poprzez internet.

» więcej informacji

Nowe rozporządzenie w sprawie egzaminowania !!

W Dzienniku Ustaw z datą 28 czerwca 2019 r. pod pozycją 1206 opublikowano oczekiwane Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 czerwca 2019 r.

» więcej informacji

Baza pytań egzaminacyjnych

Pytania egzaminacyjne na prawo jazdy.

» więcej informacji

Turniej Motoryzacyjny 2019 - eliminacje wojewódzkie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie uprzejmie informuje, że w dniu 24 maja 2019 r. organizuje w swojej siedzibie w Chełmie przy ul. Bieławin 2A Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

» więcej informacji