Konkurs "Jestem Widoczny - Jestem Bezpieczny" to wspólna akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie oraz redakcji "Nowego Tygodnia".

Konkurs obejmował uczniów wszystkich placówek oświatowych na terenie powiatu chełmskiego, włodawskiego, krasnostawskiego, hrubieszowskiego oraz grodzkiego Miasto Chełm. Jego uczestnikami były dzieci w dwóch kategoriach wiekowych - klasy 1-3 oraz 4-6.

Tematyką prac konkursowych była "Moja droga do szkoły - czy jestem bezpieczny?", zaś techniką ich wykonania - malarstwo, rysunek, grafika i inne podobne formy wyrazu artystycznego.

Na konkurs nadesłano łącznie 1416 prac. Laureatów wyłoniła komisja konkursowa w składzie: Jolanta Malicka - przewodnicząca, Tadeusz Łańcucki - sekretarz, Jolanta Gaj i Piotr Stępień - członkowie.

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Krzysztof Grabczuk - marszałek województwa, Agata Fisz - prezydent miasta Chełm, Kazimierz Stocki - starosta chełmski, Andrzej Jakubiec - burmistrz Krasnegostawu, Janusz Szpak - starosta krasnostawski, Jerzy Wrzesień - burmistrz Włodawy, Janusz Kloc - starosta włodawski, Zbigniew Dolecki - burmistrz Hrubieszowa oraz Józef Kuropatwa - starosta hrubieszowski. Samorządowcy byli jednocześnie fundatorami nagród głównych.

Zwycięzcy otrzymali rowery górskie, zaś osoby wyróżnione - upominki. Nagrody drużynowe dla szkół w postaci zestawów komputerowych wraz z programem do nauki zasad BRD ufundował Sławomir Niepogoda - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie.

Uroczyste zakończenie konkursu połączone z wręczeniem nagród odbyło się w dniu 17 grudnia 2008r. o godz. 10.00 w sali nr 100 w gmachu przy Pl. Niepodległości 1.

Oto wyniki konkursu:

1. POWIAT HRUBIESZOWSKI:

Klasy 1-3
Nagroda główna - Barbara Grabowska - I c, (SP 2 Hrubieszów, opiekun Jolanta Zdun).
Wyróżnienia:Weronika Chęcińska kl. III c, Julia Kudyk kl II b, Diana Nowosad kl. III a, Kinga Wlizło kl. II b (wszystkie prace SP 2 Hrubieszów, opiekun Jolanta Zdun).

Klasy 4-6
Nagroda główna - Corinne Cundari kl. IV a (SP 1 Hrubieszów, opiekun Barbara Mielniczuk).
Wyróżnienia: Jakub Mielniczek IV a, Kamila Jankowska V a, Klaudia Borusiewicz V b, Klaudia Flaks IV c (wszyscy SP 1 Hrubieszów, opiekun Barbara Mielniczuk).

2. POWIAT WŁODAWSKI

Klasy 1-3
Nagroda główna: Julia Wawryszuk kl. I (Szkoła Podstawowa Filia w Korolówce, opiekun Gabriela Hawrył).
Wyróżnienia: Jakub Mróz kl. I, (SP Filia Korolówka, opiekun Beata Miącz), Patryk Topolski (SP Filia Kolorówka, opiekun Beata Miącz), Weronika Weremczuk (SP 2 Włodawa, opiekun Jolanta Ostapiuk), Hubert Niewiadomski (SP 2 Włodawa, opiekun Jolanta Ostapiuk).

Klasy 4-6
Nagroda główna: Tomasz Dyśko kl. IV c, (SP 2 Włodawa, opiekun Maria Pogonowska).
Wyróżnienia: Katarzyna Pogonowska kl. VI b, Natalia Muzyka kl. IV c, Anna Konczal VI b, Weronika Iwaniuk VI b, Magdalena Smuga V b (wszyscy SP 2 Włodawa, opiekun Maria Pogonowska).

3. POWIAT KRASNOSTAWSKI

Klasy 1-3
Nagroda główna: Kordian Kostrzanowski (ZS 4 Krasnystaw, opiekun Jadwiga Skrzypek).
Wyróżnienia: Klaudia Mazurek (ZS 4 Krasnystaw, opiekun Maria Liśkiewicz), Maciej Słabek (ZS 4 Krasnystaw, opiekun Jolanta Wołos), Ida Dudek (ZS 4 Krasnystaw, opiekun Elżbieta Saj-Gilewska), Julia Sawa (SP Małochwiej Duży, opiekun Danuta Berbeć).

Klasy 4-6
Nagroda główna: Weronika Słabek kl. VI (ZS 4 Krasnystaw, opiekun Magdalena Nawrocka).
Wyróżnienia: Bartłomiej Krawiec IV b, Paulina Piętal IV, Adrianna Sawa kl. IV, Damian Sawa kl. IV (wszyscy ZS 4 Krasnystaw, opiekun Magdalena Nawrocka).

4. POWIAT CHEŁMSKI

Klasy 1-3
Nagroda główna: Klaudia Szynkaruk kl. II (SP Wolawce, opiekun Elżbieta Gierczyk).
Wyróżnienia: Daria Grzywna kl. III (SP Michałówka, opiekun Anna Grzywna), Gabriela Grabowska kl. I (SP Kamień, opiekun Bożena Czuż), Kinga Kondziela kl. II (ZS Sawin, opiekun Wiesława Nowosad), Kamila Mordak (SP Święcica, opiekun Barbara Trzcińska).

Klasy 4-6
Nagroda główna: Mariola Kaszczuk kl. VI (ZS Staw, opiekun Mariola Dudzic).
Wyróżnienia: Adam Połajdowicz kl. IV (SP Bezek, opiekun Zofia Skoczylas), Michał Nowak kl. IV (SP Strupin Duży, opiekun Ewa Grusza), Anna Bubczyk kl. IV (ZS Siedliszcze, opiekun Ireneusz Boguszewski), Magdalena Grzywna kl. VI (SP Michałówka, opiekun Anna Grzywna).

5. MIASTO CHEŁM

Klasy 1-3
Nagroda główna: Martyna Rozwód kl. I d, (SP 5 Chełm, opiekun Maria Wójcik).
Wyróżnienia: Angelia Soczyńska kl. III a, (ZSO 3 Chełm, opiekun Dorota Wawczuk), Julia Gajewska kl. I c, (SP 5 Chełm, opiekun Wanda Jurysta), Anita Jaworska kl. III b, (ZSO 7, opiekun Dorota Ćwiek), Klaudia Sadlej kl. I b, (SP nr 5, opiekun Anna Milaszkiewicz).

Klasy 4-6
Nagroda główna: Weronika Wdowiak, kl. V b, (SP 10 Chełm, opiekunowie Jolanta Dominiak i Renata Tymczak).
Wyróżnienia: Mikołaj Zapora kl. V b, (ZSO nr 7, opiekun Ewa Słomczyńska), Małgorzata Kozak kl. VI b, (SP 10 Chełm, opiekunowie Jolanta Dominiak i Renata Tymczak), Iga Pikuła kl. IV a, (ZSO 7 Chełm, opiekun Ewa Słomczyńska), Klaudia Piekaruś V a, (SP 10 Chełm, opiekun Renata Tymczak).

NAGRODY DRUŻYNOWE DLA SZKÓŁ:

  • POWIAT HRUBIESZOWSKI - Szkoła Podstawowa nr 2 Hrubieszów,
  • POWIAT WŁODAWSKI - Szkoła Podstawowa nr 2 Włodawa,
  • POWIAT KRASNOSTAWSKI - Zespół Szkół nr 4 Krasnystaw,
  • POWIAT CHEŁMSKI - Szkoła Podstawowa Majdan Ostrowski,
  • MIASTO CHEŁM - Szkoła Podstawowa nr 5.
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny
 
Powered by Phoca Gallery